Nazaj

Jogurtova strnjenka z jagodami

Čas priprave 45 minut
celotni čas priprave 2 ur 45 minut
Št. obrokov 4
Sladice v kozarčkih so meni najljubše, ne le za pripravo ampak tudi za serviranje. Ni se treba odločati, na kakšen podstavek oziroma krožnik bomo postavili sladico. Med kozarci, ki se skrivajo v naši kuhinji (če ste podobni meni, jih imate precej in bo tudi ta odločitev težka), poiščemo najbolj primernega.
Jogurtova strnjenka je izredno osvežilna sladica, še posebej se bo prilegla v letnem času, ki prihaja. Za preliv sem uporabila jagode, ki se po želji nadomestijo z borovnicami, malinami ali robidami.

Sestavine

  • 400 g grškega jogurta
  • 2 žličk vanilijeve paste
  • 60 g sladkorja v prahu
  • 250 ml sladke smetane
  • 5 lističev želatine
  • 250 g jagod
  • 1-2 žlici sladkorja

Navodila 

  • Lističe želatine namočimo v mrzlo vodo za deset minut.
  • V posodi zmešamo jogurt, sladkor in vanilijevo pasto.
  • 200ml sladke smetane stepemo do čvrstega.
  • Preostanek sladke smetane vijemo v kozico in ji dodamo ožete lističe želatine. Kozico pristavimo na štedilnik in na nizki temperaturi stopimo želatino.
  • V želatino dodamo žlico jogurtove kreme in zmešamo. Nato jo primešamo jogurtovi kremi.
  • Vmešamo še stepeno sladko smetano. Prelijemo v kozarčke ali silikonske modele in shranimo v hladilnik  za dobri dve uri.
  • Jagode očistimo in odstranimo zelene dele, nato jih spasiramo v pire. Sladkamo po želji. Pred postrežbo preko strnjenke prelijemo jagodni pire.